GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 6798016
*
nr 679 8016
Keramik
2 delar, Rörstrand, "Rando"
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 januari 2011
kl 19:01:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/1 17:00:10
1
300 kr
31/1 18:46:34
2
Vinnande bud
- Tema
31 jan
50-tal
På Metropols 50-talsauktion samlar vi vackra och spännade former från 50-talet.
Läs mer om 50-tal
- Läs mer...
Rörstrand
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik rörstrand skandinavien sverige
-
7096 Aladåbform
Höganäs. Längd: 19 cm, höjd: 11 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:54
-
2041 Assietter
+ burkar med lock, 4 + 2 delar, Stig Lindberg (191..//
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 20:38
-
7140 Bordsdekoration
Porslin. Höjd: 28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:16
-
6221 Burkar
2 st, Arabia & Rörstrand, Paratiisi & Kulinara. Lä..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:16
-
2036 Fat
+ VAS, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karnev..//
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 19:41
-
7006 Fat
Arabia, Hilkka-Liisa Ahola (f. 1920), Dia 31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:32
*
Keramik
Läs mer om 50-tal
nr 679 8016
Keramik
2 delar, Rörstrand, "Rando"
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 januari 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/1 17:00:10 | 1 | 300 kr |
31/1 18:46:34 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
31 jan
50-tal
PÃ¥ Metropols 50-talsauktion samlar vi vackra och spännade former frÃ¥n 50-talet.Läs mer om 50-tal
- Läs mer...
Rörstrand
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik rörstrand skandinavien sverige
-
7096 Aladåbform
Höganäs. Längd: 19 cm, höjd: 11 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:54 -
2041 Assietter
+ burkar med lock, 4 + 2 delar, Stig Lindberg (191..//
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 20:38 -
7140 Bordsdekoration
Porslin. Höjd: 28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:16
-
6221 Burkar
2 st, Arabia & Rörstrand, Paratiisi & Kulinara. Lä..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:16 -
2036 Fat
+ VAS, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karnev..//
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 19:41 -
7006 Fat
Arabia, Hilkka-Liisa Ahola (f. 1920), Dia 31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:32